Vabaerakonna arendusjuhina alustas tööd Jaanika Klopets

3. jaanuarist alustas Vabaerakonna arendusjuhina tööd Jaanika Klopets. Ta koordineerib erakonna tööd Tallinna, Harju- ja Raplamaa, Lääne- Saare-, Hiiumaa ning Lääne- ja Ida-Virumaa piirkonnas. 

„Pean arendusjuhi tööd Vabaerakonnas väga oluliseks. Meie toetus on suurem eeskätt just maapiirkondades ning see tähendab, et potentsiaali veelgi kasvada just väljapool suuremaid linnu on meil suur,“ ütles Jaanika Klopets.  Ta lisas, et Vabaerakonna poliitikasse tulemise üks eesmärk oligi ju kohalike kogukondade toetamine, andes kohalikele rohkem õigusi ja vahendeid ning toetada omavalitsuste demokraatlikku juhtimist. „Meie inimesed Eesti erinevates piirkondades just selleks ongi,“ lisas Klopets.

Vabaerakonna tegevjuht Märt Meesak lisas, et eesseisev aeg on poliitilistele organisatsioonidele ääretult oluline ning väljakutsete rohke. „Vabaerakond on pidanud laiapõhjalist organisatsiooni alati oluliseks ning ettevalmistused eelseisvateks Riigikogu valimisteks käivad." Jaanika liitumine meeskonnaga on üks, kuid väga oluline samm käiguvahetuseks. „Organisatsiooni arendamisega tegeleme igapäevaselt, meil on täna neliteist piirkonda ning meeskonna lisa tuleb peagi veel,“ võttis Meesak kokku. 

Jaanika Klopets töötas enne Vabaerakonna arendusjuhi ametikohale asumist Eesti Liikumispuudega Inimeste Liidu tegevjuhina. Enne seda aga aastaid Maksu- ja Tolliametis Tollikorralduse osakonnas. Viimastel kohalikel valimistel kandideeris Klopets valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik esinumbrina Kristiine linnaosas ja sai 139 valija toetuse. Klopets on Vabaerakonna liige.