Pildi autor: Elmo Riig. Sakala
Seotud inimene: 

Vabaerakond kinnitas aseesimeheks Kaul Nurme

Vabaerakonna juhatus kinnitas aseesimeheks kauaaegse Eestimaa Talupidajate Keskliidu peadirektori Kaul Nurme (67).

Vabaerakonna esimehe Andres Herkeli sõnul keskendub Kaul Nurm erakonna aseesimehena maaelu, regionaalpoliitika ja Euroopa Liidu küsimustele.

"Heameel on tõdeda, et Vabaerakond on värske aseesimehe näol saanud olulistes valdkondades tugeva eestvedaja," ütles Herkel.

Nurm on olnud kauaaegne maaelu koordineerija Eestis (Harju Taluliitu tegevjuht 1990-1992 ning Eestimaa Talupidajate Keskliidu peadirektor 1992–2016) ja Euroopa Liidus (Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee liige 2005–2015 ning Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee põllumajanduse-, maaelu- ja keskkonnasektsiooni asepresident 2012–2015).

Nurm rõhutas Vabaerakonna aseesimehena vajadust otsustavalt vähendada pealinna ja selle lähiümbruse ning Eesti muude piirkondade majanduslikku ebavõrdsust. Kui sisemajanduse kogutoodang (SKT) inimese kohta Eesti erinevates piirkondades erineb 400 protsenti, siis on see Eesti jaoks oluline probleem, sõnas ta.

"Me vajame jõulist ja senisest teistel alustel põhinevat regionaalpoliitikat ning Euroopa Liidu tõukefondid tuleb panna selle teenistusse. Sama oluline on, et riik ei tõmbaks end välja senistest maakonnakeskustest, vaid jätkaks seal inimestele vajalike teenuste osutamist," tõdes Nurm.