Juuli 2018

Töö kiituseks ja sinekuuri laituseks

Jüri Saar
Seotud inimene: 
Jüri Saar

Postmodernistlikus ja tõejärgses maailmas on liiga lihtne unustada mõnd põhitõde, mis on inimestel aidanud aastatuhandeid ellu jääda. 

Millegipärast on hakatud arvama, et ollakse targemad kõigist varem elanutest ning ei olda midagi võlgu eelnevatele ega tulevastele põlvedele. Unustatakse ära, et ühiskond on kokkulepe praeguste, juba olnud ja tulevaste põlvkondade vahel. Niisugune näeb välja konservatiivse maailmavaate keskne idee (Edmund Burke). Kui aga siit lähtekohast edasi minna, jõuame paratamatult töö kui kõrgelt väärtustatud tegevuseni.

Vahur Kollom: haigekassa kulukas nimemuutus riivab rahva õiglustunnet

Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Asendustegevustest võiks lõpuks asuda reaalsete tegudeni ja hirmkalli ning rahva õiglustundega vastuolus oleva nimevahetuse asemel tegeleda haigekassa sisulise arendamisega, kirjutab Vabaerakonna Tartu juhatuse aseesimees Vahur Kollom.

Heli Künnapas: kes thab saada ministriks?

Seotud inimene: 
Heli Künnapas

Läbi aegade on ikka olnud ametikohti, mida keegi pidada ei taha. Selliseid, mis tunduvad justkui teistest halvemad ning häbiväärsed olema. Viimasel ajal tundub, et Eesti vabariigis on ministri ametikoht üks nendest. Kõigest Jüri Ratase valitsemisaja jooksul on ministrikohtadelt lahkunud kaheksa inimest. Ja seda väga erinevatel ning mõnigi kord küsitavatel põhjustel.

Ivo Rull: Tiksuva valitsuse jäme- ja peenhäälestustest

Jüri Ratase valitsus kindlasti näeb ees seisvaid ning jämehäälestust nõudvaid suuri probleeme. Näiteks prognoositav elektrihinna kasv kuni kolmandiku võrra, kagupiiri väljaehitamise järjest kasvav hind, üha massilisemalt Lätti sõitvad aktsiisid, oluliste riiklike teenuste kadumine maapiirkondadest, lõputult venivad ja järjest kallinevad tervishoiu infosüsteemide arendused jne. Neile aga kas ei reageerita õigeaegselt ja mõistlikult või siis reageeritakse kummaliste peenhäälestustega hoopis muudes küsimustes.

Heli Künnapas: Ärge nõustuge leitsakus tehtud rumalustega!

Seotud inimene: 
Heli Künnapas

Selle aasta mõnusatel ­suvekuudel olen korduvalt koos teiste vabaerakondlastega käinud laatadel ja muudel üritustel. Kogume allkirju oma algatusele, et riigivalitsemises tuleks kulutusi vähen­dada.

Vabaerakond on esitanud neil teemadel mitu eelnõu, kuid opositsioonis on teatavasti väga keeruline midagi läbi suruda. Nii vajamegi rahva toetust.

Vabaerakondlased: toetuse põud ministeeriumis ja maaelukomisjonis

Seotud inimene: 
Alar Mutli
Kaul Nurm

Valitsus vaatab eesti põllumehe hädasid tegevusetult pealt, kirjutavad Vabaerakonna aseesimees Kaul Nurm ja Vabaerakonna tegevjuht Alar Mutli.

Riigikogu maaelukomisjoni esimees Aivar Kokk suutis erinevaid põuatoetuste võimalusi kommenteerides öelda midagi stiilis, et ega me ometi eriolukorda loomadele söötma hakka. Hiljem küll lisades, et see oli mõeldud läbi huumoriprisma. Hea nali küll.