Juuli 2017

Altosaar: Noorte ja vanade vastandamine ei vii kuhugi

Seotud inimene: 
Aimar Altosaar

20. sajand – moderniseerimise ja tehnikaimede sajand – kuulutas vananemise ja eakuse negatiivseks, sest positiivne sai olla ju vaid kõik uus ja värske ehk nooruslik! Inimkonna ajaloos on see üsna enneolematu olukord, sest aastatuhandete jooksul on hallpead austatud ja kulupead kummardatud nende suure väärtuse pärast oma hõimule.

Kati Kongo: Järgime Põlvamaa tuleviku määramisel head valimistava!

Vabaerakond
Seotud piirkond: 
Kagu-Eesti
Seotud inimene: 
Kati Kongo

Selle sügise kohalikud valimised on kindlasti põnevamad kui eelmistel aastatel. Haldusreform on „kaardilaua“ segi paisanud. Ära on kadunud tuhande elanikuga omavalitsused, kus kõik tunnevad kõiki ja volikogusse pääsemiseks piisas kümnest häälest. Et volikogusse pääseda, peab seekord natukene rohkem pingutama.

Suurte erakondade kõrval, või lausa erakonna asemel, kerkivad esile valimisliidud. Põlva vallas oli siiani avalikult välja tulnud valimisliit Põlva Areng. Ka teistest uutest valdadest on kuulda valmisliitude moodustamise sahinaid.    

Jüri Saar | Keskerakond teeb suveteatrit

Jüri Saar

Eesti viimaste aastate suvine teatrielu on üha enam keskendunud vabaõhulavadel antavatele etendustele. Ära kasutatakse kõikmõeldavad kohad, kus teatritükki üldse mängida võib, ning üles otsitakse vähegi sobivad algupärandid. Seejuures tuleb järgida paari reeglit, eelkõige seda, et tõsidusega ei maksa liialdada. Suvel on inimesed häälestatud meelelahutusele, mistõttu teatritegijatel ei tasu väga sügavalt kaevata. Kuid stiil peab olema paigas ja esimeses vaatuses seinal olev püss peab hiljemalt kolmandas vaatuses kindlasti pauku tegema.

Monika Haukanõmm: Setodele on tähtis oma vald, ükskõik kus maakonnas

Seotud inimene: 
Monika Haukanõmm

Rahvaküsitlus toimub neis Seto valdades, mis kuulusid ajaloolisse, aastal 1945 kaotatud Petseri maakonda/rajooni ning on tänaseks jaotatud Eesti ja Venemaa vahel. Paljude unistus kõiki setosid taasühendavast Petseri maakonnast jääb ilmselt täitumata ning Petseri maakonna taastamine Eesti Vabariigi territooriumil olevate valdade baasil ei ole aga riigikorralduslikult, asukohast tulenevalt ja väiksuse tõttu otstarbekas.

Ain Ostra: Miks ma tahan reformierakondlasi kiita?

Seotud piirkond: 
Järva- ja Viljandimaa
Seotud inimene: 
Ain Ostra

ESIMEST KORDA elus tahan ma kiita reformierakondlasi, kuigi ma ei tee seda meelsasti. Pisut leevendab minu hingevalu see, et tegemist on kohalike ehk siis Suure-Jaani kandi reformikatega, kes ennekõike on tublid inimesed ja alles seejärel parteilased.Miks ma neid tunnustada tahan?

Vahur Kollom: paljude väikeettevõtjate jaoks on käibemaksutähtajad liiga jäigad

Seotud piirkond: 
Tartu linn
Seotud inimene: 
Vahur Kollom

Vabaerakond seisab selle eest, et meie ettevõtlik inimene saaks ise hakkama ja et Eestis oleks (majanduslikult) ettevõtlikke inimesi. 15. juulil arutas Vabaerakonna esinduskogu ettevõtluse, eeskätt väikeettevõtluse, tugevdamise võimalusi ja võttis vastu viie tegutsemissammuga avalduse. Liiga pikka aega on Eestis valimislubaduste täitmise eesmärgil mängitud ettevõtluskliimaga. Maksukoormus ettevõtte sisenditele (tööjõumaksud, aktsiisid, ressursimaksud) on korduvalt tõusnud, seda nii eelmise kui ka praeguse valitsuse ajal.

Andre Lilleleht: riik keskendugu hangetel teenuse kvaliteedile, mitte hinnale

Seotud inimene: 
Andre Lilleleht

Vaadates Euroopa tänast julgeolekuolukorda ja teades, kuidas mõned riigiasutused on ise oma füüsilisse turvalisusesse panustanud, siis paneb imestama, et riigisektoris tehakse sageli endiselt turvahankeid ainult odavaima hinna peale.

On arusaamatu, kuidas kohtuhoonetele, politseijaoskondadele, maksu- ja tolliameti esindustele ning muudele kõrge julgeolekuriskiga riigihoonetele hangitakse turvateenust madalaima hinna pakkuja põhjal.

Sirje Kiin: NLKP pärand on viinud meid poliitilisse ummikusse

Seotud inimene: 
Sirje Kiin

Eesti erakondade süsteem on iseseisvuse taastamise järel 26 aastaga niivõrd kartellistunud, et sisuliselt on tegemist poliitilise monopoliga: uute rahvaesindajate pealekasv on tehtud kõrge valimiskünnise ja teiste seadustega võimalikult raskeks nii parteide sees kui ka väljas.

Võimukatla külge kinnikeevitatud parteisid nuumatakse riigi rahakotist ehk maksumaksja rahadega nii suures ulatuses, et see põlistab põhjendamatult võimu monopoli.

Vahur Kollom: teatud maksude tasumise tähtajad võiksid sõltuda ettevõtte käibest

Vahur Kollom
Seotud inimene: 
Vahur Kollom

26. juulil kritiseeris Delfis väikeettevõtja Maire Forsel artiklis „Ei tasu levitada mentaliteeti, et osa ettevõtjatest ei peaks üldse sotsiaalmaksu maksma” Vabaerakonna seiskohti väikeettevõtjate toetamise osas. Terav mõttevahetus ettevõtluse toetamise teemal on igati tervitatav, kuid peab tunnistama, et sotsiaalmaksu kohustusliku kuumiinimumi kohta käiv kriitika ei tabanud märklauda.

Jüri Adams: realistlik-pessimistlikult Putini-Venemaa perspektiividest

Seotud inimene: 
Jüri Adams

Venemaal pole kunagi olnud ajaloos olukorda, nagu on enamikul Lääne-Euroopa riikidest, kus öeldakse, et «näe, seal piiri taga elavad meie igavesed sõbrad». Momendil on naabritest lemmikvaenlaseks Ukraina, kirjutab Sirbis põhiseaduse üks autoreid, riigikogu liige Jüri Adams (Vabaerakond).